BAKAN TEKİN'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI  
BAKAN TEKİN'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

BAKAN TEKİN'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin cumhuriyetin 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Bakan Tekin mesajında şunları söyledi:

 

"Değerli Öğretmenlerim ve Öğrencilerim, Kıymetli Velilerim, Aziz Milletimiz,

 

Kadim medeniyet birikimiyle tarihin akışına her yüzyılda yön vermiş asil milletimizin her türlü imkânsızlıklar içinde var ettiği Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yaşını kutlamanın ve ikinci yüzyılının eşiğinde olmanın kıvancı içindeyiz.

 

Cumhuriyet; millet iradesinin tescili, bağımsızlığımızın nişanesidir. Çok zor şartlarda kazanılmış bu istiklalin değerini biliyor, onu genç kuşaklarımız eliyle istikbale taşımanın tarihî sorumluluğu ve onurunu duyuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesiyle "temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan cumhuriyet"imizin ışığında maarif davamızı müreffeh bir geleceğin inşası için şekillendirmek, ulvi sorumluluğumuzdur. Evlatlarımızın çalışkan, dürüst, adil, millî ve manevi değerlerinin takipçisi, evrensel ilkeleri özümsemiş bireyler olması idealimizin en büyük ilhamı, cumhuriyettir.

 

Çok çetin dönemeçlerde, çok ağır bedellerle kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'ni "muasır medeniyetler seviyesi"nin katbekat üstüne çıkarmak azmimizle katettiğimiz her mesafe, "Türkiye Yüzyılı" vizyonumuzla baş koyduğumuz istikbalimiz için yakılmış bir meşaledir.

 

Bugüne dek gerçekleştirdiğimiz demokrasi ve kalkınma hamlelerimizden aldığımız güçle ülkemizin bekası, aziz milletimizin selameti, en büyük zenginliğimiz olan evlatlarımızın aydınlık geleceği ve müreffeh yarınları için olağanüstü gayretlerle yılmadan çalışmaya devam edeceğiz.

 

Önümüzdeki yüzyılda da bir asra yaklaşan cumhuriyet birikimimizle evlatlarımızın bilim, kültür, sanat ve sporda ulusal ve uluslararası başarıları için 2053 ve 2071 vizyonumuzla cansiperane çalışan her bir öğretmenimize muvaffakiyetler diliyorum.

 

Böylesi özel ve gurur dolu günde, cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu güzel vatanı kurmak ve korumak yolunda şehitlik ve gazilikle şereflenen tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve şükranla yâd ediyorum.

 

Yarınlarımızın teminatı evlatlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı canıgönülden kutluyorum!

 

Nice yüzyıllara birlik, beraberlik ve esenlikle kavuşmak temennimizle..."

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.